Sertifika Programı

Sertifika Programı


Ms Word 2016 Eğitimi

Bu eğitimde, iş ve akademik hayatın vazgeçilmez bir parçası olan Microsoft Word hakkında uzmanlaşmak isteyen katılımcılar için iş süreçlerini hızlandıracak önemli teknikler ve hız kazandıran püf noktalar detaylı şekilde sunulmaktadır. Eğitim müfredatı, Office programları içindeki en güncel sürümü olan MS Word 2016 kullanılarak hazırlanmıştır.


Ms PowerPoint 2016 Eğitimi

Bu eğitim, MS PowerPoint ile etkili bir sunu hazırlamak isteyen herkesin pratik ve hızlı sonuç almasını sağlayacak konuları içermektedir. Programın bilinen özelliklerinin yanı sıra, bilinmeyen pratik ve yeni özelliklerini konu alan bu eğitim; görsel düzenleyebilen, videolarla sunularını daha canlı hale getiren uzmanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.


Bilgi Güvenliği Eğitimi

Bilgi Güvenliği Farkındalık eğitimi kurum bilgisayar kullanıcılarının bilgi sistemleri kaynaklarını kullanırken dikkat etmeleri gereken noktaları içermektedir. Kurum kullanıcıları çoğu zaman bilmeden kurum bilgisayarlarında yaptıkları yanlışlarla kurum bilgi sistemleri kaynaklarına ve ağına çok ciddi zarar vermektedirler. Bu zarar kurum bilgilerinin çalınmasından kurum ağının işlemez hale gelmesi anlamını taşıyabilir. Dolayısıyla bu eğitimle bilgisayar kullanıcılarının bilgi sistemleri ve güvenliği konusunda almaları gereken bilgileri içermektedir.


Sosyal Mühendislik Eğitimi

Bu eğitim, kurum çalışanlarının, etkileme ve ikna yöntemlerini kullanarak insanı aldatmayı hedefleyen sosyal mühendislik saldırıları konusunda dikkat etmesi gereken önemli noktaları içermektedir. Çalışanların, sosyal mühendisliğin ana unsurları, yaygın kullanılan yöntemleri ve bu saldırılardan korunmak için nasıl tedbirler alması gerektiği hakkında bilgilendirilmeleri sağlanır ve bölüm sonlarındaki testlerle seviyeleri ölçülür.


Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi

Bu eğitimde, iş yaşamında başarı için gerekli olan profesyonel iletişim becerileri üzerinde durulmaktadır. Profesyonel hayatta iletişim; ilişki geliştirmek, insan davranışlarını değiştirmek ve verimli bir koordinasyon sağlamak amacıyla en önemli etkendir. Profesyonel hayatta ihtiyaç duyulan etkili iletişim yöntemleri ve iletişim sanatının incelikleri bu eğitimde sunulmuştur.

© Copyright 2017 - Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi